Kim jestem

 

„Różnica między ludźmi, którzy realizują swoje marzenia a całą resztą świata nie polega na zasobności portfela. Chodzi o to, że jedni przez całe życie śnią o przygodach a inni, a inni pewnego dnia podnoszą wzrok znad książki, wstają z fotela i wyruszają na spotkanie swoich marzeń.”

Jestem międzynarodowym coachem ICC oraz certyfikowanym doradcą zawodowym z 4-letnim doświadczeniem na stanowisku kierownika działu HR w międzynarodowej korporacji. Ukończyłam 2 kierunki studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz 2 kierunki studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (Human Resources Management oraz Job-coaching – doradztwo zawodowe edukacyjne oraz coaching kariery). Dodatkowo szkolę się w psychoterapii psychodynamicznej w Instytucie Analizy Grupowej Rasztów.

Od ponad 9 lat pracuję jako coach przede wszystkim z menedżerami w korporacjach oraz osobami prywatnymi, w tym przedsiębiorcami, start-upowcami, prawnikami, finansistami, HR-owcami marketingowcami, PR-owcami, handlowcami, nauczycielami, a także licealistami i studentami. Wśród moich klientów są pracownicy IKEA, PGNIG, BASF, AEGON, GENERALI, UNILEVER, BOŚ BANK i wielu innych. Specjalizuję się w coachingu menedżerskim, coachingu kariery oraz doradztwie zawodowym. Zajmuję się również psychoterapią w nurcie psychodynamicznym pacjenta indywidualnego.

W latach 2014- 2016 prowadziłam największe forum w Polsce poświęcone tematyce pracy (forum Praca Gazeta.pl). Jako ekspert wypowiadam się zarówno do prasy branżowej, jak i do gazet i czasopism ogólnopolskich (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita, Polska The Times, Sukces, Cogito, Newsweek, Gazeta Finansowa, Wprost, Eurostudent, Własny Biznes Franchising, Uważam Rze, PANI, Olivia i wiele innych). Jestem współautorką książki „Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji”(wyd. POLTEX).

Moja droga do coachingu i doradztwa zawodowego nie była oczywista, prowadziła bowiem przez meandry zarządzania i marketingu zahaczając przy tym o finanse międzynarodowe. Wybory, których dokonałam idąc na SGH, były wyborami rodzinnymi, nie moimi, ale wtedy, mając 18 lat, nie byłam tego świadoma. Myślałam, że tak trzeba, że najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce, że pewna praca w czasach rosnącego bezrobocia i że ileś tam jeszcze racjonalizacji, a za nimi lęków.

W konsekwencji przez długi czas związana byłam zawodowo z koncernem niemieckim BASF, gdzie jako Credit Manager odpowiadałam za politykę kredytowania klientów w regionie Europy Środkowo- Wschodniej, a potem, szczęśliwie już kierując się ku MOJEJ ścieżce w życiu, objęłam stanowisko szefa działu HR. Odpowiadałam m.in. za realizację szeroko pojętej polityki personalnej, integrację przejmowanych firm, procesy rekrutacji i selekcji oraz plany sukcesji i rozwoju pracowników.

Odkąd pamiętam uwielbiałam się uczyć, poszerzać wiedzę i własne horyzonty. Zawsze interesował mnie  szeroko pojęty rozwój człowieka, także tego małego. Nie wyobrażam sobie, żebym kiedyś mogła przestać się rozwijać, usiąść na laurach i powiedzieć sobie „oto wiem”. Im dłużej żyję, tym mam większą świadomość, ile jeszcze przede mną do osiągnięcia. Bardzo lubię stwierdzenie, że z wiekiem coraz bardziej przypominamy samych siebie – czyli takich, jakimi jesteśmy w swojej głębokiej istocie. Ja tak się właśnie czuję, coraz bardziej podobna do siebie.

Moją największą pasją, powołaniem i misją życiową jest rozwój siebie i innych, poszerzanie percepcji, większa świadomość i w konsekwencji lepsze życie. Uczestniczyłam i jako uczestnik i jako prelegent w wielu warsztatach z zakresu umiejętności menedżerskich, sztuki komunikacji, kompetencji miękkich oraz pracy z ciałem.

Zatem – jeżeli chcesz wprowadzić zmiany w swoim życiu i znacząco poprawić jego jakość, zapraszam serdecznie do kontaktu! Przyjmuję w gabinecie położonym na Starych Bielanach w Warszawie, pracuję również przez Skype’a i FaceTime.

Ewa Bereza (Kawecka)

mob: 600-959-019

mail: e.bereza@jobcoaching.com.pl