Jobcoaching edukacyjno-zawodowy, czyli nowoczesne doradztwo zawodowe

Innowacyjny program stworzony specjalnie z myślą o licealistach

DLACZEGO?

Żyjemy w dynamicznym świecie ciągłych zmian. Trendy, mody płyną jak chmury po niebie.

Rynek pracy to rollercoaster. Zawody i profesje przychodzą i odchodzą.
Czasy, kiedy obowiązywał linearny model kariery, w którym absolwent farmacji zostawał aptekarzem i latami pracował w jednej aptece, odeszły dawno do lamusa.
Młodzi ludzie wkraczający na rynek pracy muszą zmierzyć się z olbrzymim chaosem informacyjnym i zmiennością danych.
Wybór ścieżki zawodowej staje się więc nie tyle jednorazowym wydarzeniem, a procesem, którego dokonuje się przez całe życie. Ważne jest nie tylko CO wybierać, ale JAK wybierać.
Zmieniają się również oczekiwania wobec pracy – to świetnie, bo poświęcamy jej większość życia.
Ludzie wciąż „cieszą się, że mają jakąś pracę”, jednak coraz częściej zadają sobie pytania – “co chcę tak naprawdę robić?”, “czy to co robię jest dla mnie?”, “czy ta praca mnie rozwinie?”, “czy pozwoli ciekawie żyć?”.
Nadchodzi era, w której przestajemy być pracownikami, a zaczynamy tworzyć swoją markę na rynku pracy. Ta marka „Jan Kowalski” to nie tylko wykształcenie formalne, ale przede wszystkim wiedza o sobie samym i cały szereg tzw. umiejętności miękkich. Cytując P. Voelkela „kluczową rzeczą jest to, aby odkryć własne pasje, talenty, własny potencjał i zacząć inwestować właśnie w ten obszar“.

WIERZYMY, ŻE WARTO!

Pracujemy z młodymi ludźmi, ponieważ głęboko wierzymy, że stawianie odpowiednich pytań i znajdowanie odpowiedzi jest kluczem do szczęśliwego, spełnionego życia. Nasze doświadczenie dostarcza nam na to licznych dowodów.

Przyglądamy się uważnie ludziom zadowolonym ze swojej pracy – prawnikom, biznesmenom, designerom, lekarzom, marketingowcom, terapeutom, sprzedawcom…

Wiele ich łączy!

Wierzą w to co robią.
Jest to zgodne z ich wartościami i morale.
Czerpią z tego satysfakcję.
A pieniądze z pracy traktują jako bardzo ważny efekt uboczny.

A jak Ty chcesz żyć i pracować?
Jeśli wiesz od dziecka, że chcesz być strażakiem, lekarzem, sprzedawcą czy wynalazcą i idziesz w tym kierunku – po prostu idź i nie ustępuj! Prawdopodobnie nie potrzebujesz naszego wsparcia.

Jeśli myślisz, że nie warto szukać, bo i tak wylądujesz w „okropnej korporacji z kredytem na 50 lat”, rodzice podjęli za Ciebie decyzję, itp. – słowem jeśli głęboko wierzysz, że niewiele od Ciebie zależy – rozważ, zanim się do nas zgłosisz – istnieje bowiem szansa, że stracisz czas i pieniądze, a niewiele się zmieni.

Jeśli jednak nie poddajesz się zbyt łatwo i kwestionujesz status quo… Ok, może wahasz się, nie wiesz, masz wątpliwości, ale wierzysz, że coś niecoś od Ciebie zależy – wtedy zapraszamy! Koniecznie!

Proponujemy grupową pracę w formie warsztatowej – najczęściej, to 4 spotkania po 3 h w 10-15 osób bądź 2 spotkania po 6 godzin każde. Każde spotkanie to mikromoduł poszukiwań i pracy nad tym, co NAPRAWDĘ CHCESZ robić zawodowo.

DZIĘKI WARSZTATOM NAUCZYSZ SIĘ:
• identyfikować swoje mocne strony i mówić o nich w przekonywujący sposób,
• rozpoznawać swoje naturalne predyspozycje i optymalne środowisko do rozwoju,
• świadomie określać kierunek dalszego osobistego rozwoju edukacyjno- zawodowego,
• wyznaczać i realizować cele,
• skutecznie komunikować,
• zarządzać sobą w czasie,
• zmieniać przekonania i nawyki na takie, które wesprą Cię w procesie zmiany,
• wyszukiwać kluczowe informacje o rynku pracy.

EFEKT

Wiesz, co chcesz robić zawodowo.
Wiesz, jak to osiągnąć.
Wiesz, od czego zacząć.

DLACZEGO MY?

Ewa Kawecka – międzynarodowy coach ICC, certyfikowany doradca zawodowy i edukacyjny z doświadczeniem HR na stanowiskach menedżerskich w międzynarodowej korporacji. Absolwentka 2 kierunków studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie oraz 2 kierunków studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Pracuje przede wszystkim z menedżerami średniego i wyższego szczebla, wysoko wykwalifikowanymi specjalistami, prawnikami, nauczycielami i przedsiębiorcami.
Prowadzi jako ekspert największe forum poświęcone tematyce pracy na portalu gazeta.pl oraz bloga poświęconego tematyce rozwoju osobistego na swojej stronie www.jobcoaching.com.pl.

Anna Konkel-Zając – certyfikowany jobcoach edukacyjno-zawodowy, nauczycielka w dwóch warszawskich liceach z praktyką w pracy warsztatowej i indywidualnej z młodzieżą. Członek Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych. Studia ukończyła na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Posiada doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu związanego z designem i projektowaniem oraz pracy w Agencji reklamowej.

Za nami stoi wiedza poparta praktyką i doświadczeniem.

INWESTYCJA: 450zł/ uczestnik

NAJBLIŻSZE TERMINY:
ogłosimy po okresie wakacyjnym

KONTAKT:
zobacz więcej na: www.facebook.com/PKBpoznajkimbedziesz
⁃ email: e.kawecka@jobcoaching.com.pl
⁃ mob: 600959019